top of page

שאלות נפוצות

לכל שאלה יש גם תשובה, אז ריכזנו לכם כאן את השאלות הנפוצות ביותר שאנחנו פוגשים.

כושר קרבי

אני בכיתה ח ורוצה להגיע למטכ״ל, אני יכול להצטרף?

קודם כל, כל הכבוד על השאיפה. כרגע בכיתה ח אתה יכול להצטרף למועדון לאימונים פונקציונאליים ולהתחיל לעבוד על הכושר הגופני שלך, לחזק את הגוף ועל יכולות חברתיות מגוונות שבאות לידי ביטוי באימונים פונקציונאליים. שנה הבאה בכיתה ט קבוצת אתגרים שלנו תיהיה פתוחה בשבילך ותוכל להתחיל את דרכיך אל החלום.

אני בטוח אתקבל ליחידה שאני רוצה?

למרות שזו לא התשובה שתרצה לשמוע , אבל לא. הקבלה לצבא זהו דבר שלא תלוי בנו. הסגל המדריך פה בשביל להכין אותך לשירות משמעותי במטרה להגיע ליחידה אותה תרצה ולהראות בפניך אופציות נוספות. מטרתנו להכין אותך לכל דבר שתפגוש בצבא ובחיים. 

מתאים גם לבנות?

יותר ממתאים. כיום בארגון יש כ 100 בנות המשתפפות בכושר קרבי. לוקחות חלק פעיל ולוקחות חלק גדול בארגון. בנות מסוגלות לעשות הכל ועומדות מול אתגרים בצורה מדהימה ביותר. אם את חושבת, תגיעי ותראי כמה כוח נשי הוא דבר מדהים.

אם אני מגיע למדמה יום סיירות, בטוח אסיים יום סיירות ואגיע לאן שאני רוצה?

לא בטוח שתסיים יום סיירות ושתגיע לאן שאתה רוצה. המדמה יום סיירות מעלה את הסיכויים שלך לסיים ולהתקבל לאן שתרצה. מדמה יום סיירות בה להכין אותך בצורה הכי נכונה ליום סיירות עצמו. המדמה עצמו מאתגר פיזית ומנטלית ובסופו תקבל חוות דעת אישית.

מה לאכול לפני ואחרי אימון כושר קרבי?

לאכול נכון זהו דבר שחשוב ליישמו , כ4-5 שעות לפני האימון מומלץ לאכול ארוחה טובה ומזינה שמכילה בתוכה את שלושת אבות המזון (חלבון, פחמימה ושומן). כשעה עד שעה וחצי לפני האימון אפשרי לאכול ארוחה קטנה הכוללת פרי (תפוח, בננה, אגס וכו') , תמר, שקדים, אגוזים. 

לאחר האימון מומלץ לאכול ארוחה מזינה הכוללת בתוכה סלט. גם בארוחה זאת צריך לשלב את שלושת אבות המזון.

מועדון לאימונים פוקנצונאליים 

לא התאמנתי מלא זמן ואני לא בכושר, זה מתאים לי?

כן! זה המקום המדוייק בשבילך. האימון מותאם למתאמנים. זה הדבר המדהים ביותר באימון פונקציונאלי. כל אחד עושה כמה שהוא מסוגל ובכך הוא ממשיך ומתקדם קדימה ברמה. האימון מגוון ומשלב בתוכו אלמנטים של כוח עם יכולות אירוביות דבר ההופך את האימון לאפקטיבי ויעיל.

יש באימון גם בנים וגם בנות? ביחד?

כן , בנים ובנות מתאמנים ביחד. האימון הפונקציונאלי מתאים לכולם. כל אחד עובד בהתאם ליכולות הגופניות שלו. אין שום בעיה שבנים ובנות מתאמנים ביחד אלה יוצר גיוון ומוסיף לאימון. וכן אם אתם שואלים רוב הבנות מנצחות את הבנים.

אני פצוע, אני יכול להתאמן?

לא רק שאתה יכול, חשוב שתתאמן. האימון הפוקנציונאלי משלב בתוכו אלמנטים מהיום יום. דבר זה מאפשר לכל אחד עם כל בעיה גופנית להתאמן ולהתחזק. במידה ויש תנועה שאין באפשרותך לבצעה אז תינתן אלטרנטיבה חלופית שתאפשר לך לבצע את האימון בדרך שלך.

מה ההבדל בין HIIT לפונקציונאלי?

אימון HIIT (High-intensity interval training) אימון מחזורי בו רוב התרגילים הינם תרגילי משקל גוף. באימון זה בעיקר נעבוד על היכולות האירוביות.

אימון פונקציונאלי אימון בו נשלב תרגילי כוח ונעבוד עם ציוד שיוסיף לנו התנגדות. כמובן שיש גם תרגילי משקל גוף ושנעבוד גם על היכולות האירוביות שלנו.

המאמנים מוסמכים?

ברור שכן. המאמנים מוסמכים בעלי תעודת מאמן. כל המאמנים הם גם מתאמנים פעילים וחלקם גם מתחרים מקצועיים. המאמנים עוברים כל שבוע ישיבת סגל על נקודות שיפור ושימור שלהם בכדי להיות הכי טובים שהם יכולים להיות בשבילכם.

הרצאה יואב אסא

למי ההרצאה מתאימה?

כולם, מתלמידי חיטבת ביניים, למנהלים.

כמה זמן ההרצאה?

ההרצאה נשמך כ - 90 דקות. הזמנים משתנים לפי השאלות המגוונות העולות מהקהל. 

יש בהרצאה תכנים קשים לצפייה?

לא בדיוק, אבל כן. בהרצאה יש תמונות בודדות שלא כלכך נעימות לצפיה. כמובן שבמידה וזה יפריע במהלך ההרצאה נעבור לשקף הבא.

איך מתאמים הרצאה?

יש 2 דרכים לתאם רצאה - שליחת הודעה/שיחת פלאפון למספר שמופיע בראש הדף או לחיצה על הכפתור הבא - 

אפשר ההרצאה גם באנגלית?

כן , בנוסף להכל יואב אסא מעביר הרצאות באנגלית בארץ ובחו״ל. העביר הרצאה גם ב טד שכולה הייתה באנגלית.

סדנת הגנה עצמית ומיניות בריאה

אפשר לעשות סדנה כזאת גם לבנים וגם לבנות ביחד?

כן , הסדנה מותאמת לבנים ובנות כאחד. ניתן לבצע את הסדנה לשני המינים יחדיו. זה גורם לשיח להיות יותר מגוון ומראה לצד השני דברים שהוא לא היה מודע עליהם. יוצר הרמוניה וחיבור מדוייק להפליא.

בטוח שאחרי הסדנה הם לא יפגעו מינית?

לצערנו התשובה היא לא. הסדנה לא מונעת הטרדות מיניות היא מלמדת איך להתמודד איתן. במהלך הסדנה מקבלים כלים הגנתיים פיזים איך להגן על עצמי וכלים הגנתיים נפשיים איך להתמודד עם זה. מעבר לזה במהלך הסדנה ההבנה של מה זה הטרדה מינית עולה ומוסברת למשתתפים בצורה הנכונה ביותר.

למה צריך לדבר בסוף הסדנה? אי אפשר לעשות פשוט הרצאה על מיניות?

דו שיח משפיע יותר מהרצאה. המטרה שלנו בסדנה היא לשמוע אותם ולעזור להם להתמודד עם דברים שאותם עם חווים. 

איפה אפשר לקיים את הסדנה?

את הסדנה ניתן לקיים בכל מקום וכמובן שאפשרי לקיימה גם אצלנו במועדון שבעשרת.

מה אם הסדנה תעלה להם רעיונות לראש?

נהפוכו, ברגע שאתה לומד משהו ומודע אליו לא תעשה אותו בכוונת תחילה. רוב ההטרדות והפגיעות המיניות קוראות לא במודה. הסדנה מעלה את הדברים על פני הקרקע ומציגה אותם בצורה הנכונה והאמיתית ביותר.

bottom of page